Вівторок, 19.03.2024, 10:00

Історія селища

Златоустівка

Так виглядало село Златоустівка Донецької області Волноваського району в 1965р.
Златоустівка - село, центр сільської Ради. Розташована в 25 км від районного центру і в 7 км від залізничної станції Хлібодарівка. Станом на 1950 р. в селі дворів - 585. Населення - 1805 чоловік. Сільської Раді підпорядковані населені пункти Веселе, Голубицьке, Затишне, Малинівка, Новомиколаївка, Хлібодарівка.У Златоустівці знаходиться центральна садиба колгоспу «Росія», за яким закріплені 10 587 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 9386 га орних земель, 425 га зрошуються. Це - багатогалузеве господарство, яке спеціалізується на виробництві свинини. Розвинене також садівництво. Колгосп має консервний завод, де випускають 3 млн. умовних банок овочевих і фруктових консервів на рік. З 1954 року господарство є учасником ВСГВ і ВДНГ СРСР і неодноразово нагороджувалася дипломами. За успішне виконання планових завдань восьмої п'ятирічки колгосп «Росія» нагороджений орденом Леніна. За досягнення високих результатів у Всесоюзному соціалістичному змаганні за гідну зустріч XXV з'їзду КПРС, дострокове виконання народногосподарського плану 1975 року та успішне завершення дев'ятої п'ятирічки колгоспу присуджено перехідний Червоний прапор ЦК КПРС, Ради Міністрів СРСР, ВЦРПС і ЦК ВЛКСМ. 203 людини удостоєні орденів і медалей СРСР. Село Златоустівка існує і донині. Працює школа, дитячий сад, в селі є конеферма.
В 1968 році побудована загальноосвітня школа.Станом на 1970р. у середній школі села 35 вчителів навчали 470 дітей. Є будинок культури на 450 місць, бібліотека з фондом 9,2 тис. книг, філія дитячої музичної школи. Працюють дитячий садок і ясла, лікарня, аптека.  Є поштове відділення. За зразкову забудову і благоустрій село нагороджено в 1967 році дипломом 3-го ступеня ВДНГ СРСР. Партійна організація налічує 126 комуністів, комсомольська - 266 членів ВЛКСМ. Партійний осередок створена в 1928 році, комсомольська - в 1929 році.Златоустівка вперше згадується в письмових джерелах за 1842. Першими поселенцями були вихідці з Чернігівщини та Харківщини. У роки громадянської війни вчитель місцевої школи І. І. Перець очолив партизанський загін. Радянська влада в селі встановлена ​​в грудні 1917 року. 224 жителя Златоустівка билися на фронтах Великої Вітчизняної війни за свободу і незалежність Батьківщини, 115 з них загинули, 220 нагороджені бойовими орденами і медалями.
У селі споруджено меморіальний комплекс на честь воїнів-односельчан та воїнів, які визволили село від гітлерівських окупантів.
Монумент Леніну
Візитна картка нашого села - мельниця.
 Їй більше ста років. Побудована вона братами Спортесними. Багато вона пережила і бачила на своєму віку: революцію 1917р., голод, врятувала не одну сім'ю у селі. В часи війни млин був орієнтиром для посадки радянських літаків. А після війни пропрацювала до 1950р., Допомагаючи жителям вижити в ті важкі роки. У подяку односельці зберегли крилату красуню. Ні в кого не піднялася рука знищити сільську мельницю. Ось і зараз, завдяки дирекції ТОВ "Росія", старожилам, та й усім жителям Златоустівки, стоїть мельница на краю села, а нагорі красується півень, зроблений місцевим умільцем. Приїжджаючим в село він розмахує крилами: "Ласкаво просимо", а тим хто їде: "Щасливого шляху".